Jak Zatrzymać Czas – Matt Haig

Udostępnij

Choć z książką „Jak Zatrzymać Czas” zetknęłam się w połowie 2018 roku, to jednak nadal bardzo dobrze ją wspominam. Miałam ogromną przyjemność współpracować przy nagrywaniu audiobooka z, moim zdaniem, wspaniałym lektorem, jakim jest Sławomir Holland.
Książka to doskonałe połączenie wielu gatunków literackich: fantastyki, literatury historycznej, obyczajowej i przygodowej. Nie brak tu również odrobiny romansu i akcji rodem z kryminału. Główną zaletą jest oryginalny pomysł, który pozwolił na stworzenie historii wiodącej czytelnika przez wieki.
Niezwykłego klimatu całej powieści dodaje interpretacja Sławomira Hollanda. Lektor ten sprawia, że zarówno fragmenty pełne akcji, jak i romantyczne uniesienia bohaterów naprawdę trafiają do czytelnika. Serdecznie polecam – zwłaszcza miłośnikom literatury historyczno-przygodowej.

Autor: Matt Haig
Tytuł: „Jak Zatrzymać Czas”
Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo we współpracy ze Storybox.pl
Rok wydania audiobooka: 2018
Kategoria: literatura historyczna, literatura przygodowa, fantastyka
Rodzaj: audiobook
Czyta: Sławomir Holland

Opis wydawcy:
ROZGRYWAJĄCA SIĘ NA PRZESTRZENI WIEKÓW OPOWIEŚĆ O MĘŻCZYŹNIE ZAGUBIONYM W CZASIE, KOBIECIE, KTÓRA MOŻE GO URATOWAĆ, I O TYM, CO TO NAPRAWDĘ ZNACZY BYĆ CZŁOWIEKIEM.

Tom Hazard posiada niebezpieczny sekret. Choć wygląda na przeciętnego 41-latka, cierpi na rzadką przypadłość, wskutek której żyje już całe stulecia. Tom przeżył kawał historii – występując z Szekspirem, eksplorując odległe morza z kapitanem Cookiem i pijąc koktajle z Fitzgeraldem. Teraz pragnie już tylko zwyczajnego życia.

Tom wraca do Londynu, swojego dawnego domu, aby zostać nauczycielem historii w liceum. Niespodziewanie urzekająca nauczycielka francuskiego z tej samej szkoły zdaje się być nim zafascynowana. Ale Stowarzyszenie Albatrosów, sekretna grupa, która chroni ludzi takich jak Tom, ma jedną zasadę: nigdy się nie zakochuj. Bolesne wspomnienia z przeszłości i nieobliczalne zachowanie czujnego przywódcy Stowarzyszenia zagrażają wykolejeniem się nowego życia. Tom jednak czuje, że to na co nie może sobie pozwolić, jest zarazem tym, co może go ocalić. Będzie musiał raz na zawsze zdecydować, czy utknie w przeszłości, czy wreszcie zacznie żyć teraźniejszością.
„Jak zatrzymać czas” to głęboko ludzka, szalenie oryginalna powieść o utracie, nieuchronności zmian oraz o tym, jak odnaleźć szczęście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *