Linia Czasu – Michael Crichton

Udostępnij

Z powieścią Michaela Crichtona zetknęłam się dobre kilkanaście lat temu, jednak wyjątkowo utkwiła mi ona w pamięci. Ostatnio, w pewnych okolicznościach, znowu sobie o niej przypomniałam. Atutem czyniącym ją ciekawą jest fakt, że łączy ona w sobie elementy literatury science fiction i historycznej w interesujący, spójny sposób. Taki zabieg znany jest raczej w filmach, dlatego „Linia Czasu” również doczekała się ekranizacji. Szczerze polecam.

Autor: Michael Crichton
Tytuł: „Linia Czasu”
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania polskiego: 2000
Kategoria: fantastyka, science fiction, literatura historyczna
Rodzaj: audiobook
Czyta: Leszek Teleszyński

Opis wydawcy

Autor powieści „Jurassic Park” i „Zaginiony świat”, największych przebojów książkowych i filmowych lat 90.!

Właściciel wielkiej firmy komputerowej realizuje odwieczne marzenie ludzkości – konstruuje prototyp maszyny czasu. Zamierza wzbogacić się na czymś, czego jeszcze nie było – na turystycznych podróżach w przeszłość. W południowej Francji tworzy średniowieczny park rozrywki. Główną atrakcją ma być wizyta w wieku XIV. Ale czy linię czasu można przekraczać bezkarnie?

Podsumowanie

Opis wydawcy prezentuje nam jedynie pierwsze parę stron, na których poznajemy niezwykle ambitnego prezesa wielkiego i nowoczesnego koncernu. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Poznajemy bowiem grupę archeologów prowadzących prace na terenie średniowiecznych obiektów nad Dordogne we Francji. Ogarnięty pasją profesor Johnson postanawia wyruszyć w podróż w czasie, by na własne oczy zobaczyć ówczesny klasztor i zamek Castelgard. Niestety, nie powraca w zaplanowanym czasie, a grupa archeologów – jego przyjaciół, na prośbę właściciela koncernu komputerowego wyrusza mu z pomocą. Krótki wypad w celu sprowadzenia profesora z powrotem zamienia się w pełną przygód, niebezpieczną wyprawę.
Niewątpliwe atuty tej powieści to ciekawa fabuła, wartka akcja i obrazowe, choć nie za długie, opisy miejsc i ludzi żyjących współcześnie i w średniowiecznej Francji.
Serdecznie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *