Białe Róże z Petersburga – Joanna Jax

Udostępnij

Po „Białe Róże z Petersburga” sięgnęłam, ponieważ niejednokrotnie polecano mi twórczość Joanny Jax. Książka była warta przeczytania, choć znam powieści historyczne, które zaciekawiły mnie dużo bardziej. Choć „Białe Róże z Petersburga” są przypisane przez wydawcę do gatunku literatury historycznej, to nie brak tu również wątków obyczajowych, romantycznych uniesień, a nawet kryminalnych intryg. Nie miałam problemu z wyobrażeniem sobie realiów epoki, ponieważ są one dość szczegółowo opisane. Do przeczytania książki zachęcam głównie miłośników obyczaju i romansu. Zwolennicy literatury historycznej pełnej wartkiej akcji mogą być nieco zawiedzeni.

Autor: Joanna Jax
Tytuł: „Białe Róże z Petersburga”
Wydawnictwo: Heraclon International
Rok wydania: 2020
Kategoria: literatura historyczna
Rodzaj: audiobook
Czyta: Elżbieta Kijowska

Opis wydawcy

Schyłek carskiej Rosji. Lena i Aleksander pochodzą z różnych światów, a ich losy zdają się przesądzone. Dziewczyna, wychowywana przez ojca alkoholika i brutala, ucieka z domu i tuła się po niebezpiecznych i ubogich zakątkach Petersburga, by zapewnić byt sobie i młodszemu bratu. Aleksander pochodzi z bogatej arystokratycznej rodziny i robi karierę wojskową. Pewnego dnia drogi tych dwojga przecinają się w dramatycznych okolicznościach, a wybuch rewolucji październikowej zmienia losy nie tylko ich, ale i całego kraju.

„Białe róże z Petersburga” to opowieść o miłości, wplątanej w wielką historię i silniejszej od wyznawanych zasad. Kiedy dobro i zło zamieniają się miejscami, a człowieczeństwo wystawione jest na trudną próbę, pozostaje wiara, że jedynie miłość może ocalić prawdziwe wartości.

Podsumowanie

Książka charakteryzuje się ciekawą fabułą, dobrze przedstawionym tłem historycznym oraz interesującymi bohaterami, z którymi łatwo się zidentyfikować. Wadą, według mnie, są niepotrzebnie rozszerzone opisy osób i miejsc. Mimo to przeczytanie tej książki uważam za spotkanie z ciekawą lekturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *