Dom Sióstr – Charlotte Link

Udostępnij

Choć przeczytałam kilka książek Charlotte Link, to właśnie „Dom Sióstr” uważam za najlepszą powieść tej autorki. Pomimo tego, że audiobooka wysłuchałam kilka lat temu, poświęcając na to długie, zimowe wieczory, to jednak bardzo utkwił mi on w pamięci. Książka ta łączy w sobie kilka lubianych przeze mnie gatunków – jest zarówno powieścią historyczną, obyczajową i kryminalną. Ciekawa fabuła, wartka akcja, dobrze zarysowane postaci i mroczny, nieco melancholijny, klimat sprawiają, iż „Dom Sióstr” można pochłonąć w kilka dni. To kolejna książka, którą mogę polecić do wysłuchania nie tylko podczas zimowych wieczorów.

Autor: Charlotte Link
Tytuł: „Dom Sióstr”
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2005
Kategoria: literatura kryminalna, literatura historyczna, literatura obyczajowa, romans
Rodzaj: audiobook
Czyta: Elżbieta Kijowska

Opis wydawcy

„Dom sióstr” łączy w sobie mrożący krew w żyłach kryminał, historię płomiennego romansu oraz wciągającą bez reszty sagę rodzinną…
Wyjazd na Boże Narodzenie do Yorkshire, krainy wyżynnych torfowisk w północnej Anglii, miał być prezentem urodzinowym i ostatnią próbą uratowania rozpadającego się małżeństwa. Gdy Barbara i Ralph, niemieckie małżeństwo prawników, przybywa do samotnego domu by spędzić tam idylliczne święta Bożego Narodzenia oraz w ciszy i spokoju świętować 40-te urodziny Ralpha, nie wiedzą, że dwutygodniowy wypoczynek zmieni się wkrótce w koszmar. Już od pierwszej nocy wynajęta przez nich posiadłość Westhill House zostaje odcięta od świata z powodu śnieżycy. Barbara i Ralph zostają odcięci od świata w lodowato zimnym domu, niczym w pułapce, bez prądu i jedzenia. Przeszukując stare domostwo w nadziei znalezienia czegokolwiek, co umożliwiłoby im przetrwanie do czasu aż dotrze pomoc, Barbara natrafia na stare zapiski, przedstawiające mroczną, pełną dramatów i nienawiści, miłości i zdrady, historię rodziny Grayów, na której mocno zaważyły dwie wojny światowe.

Ich lektura ożywia niezwykłą historię sprzed pięćdziesięciu lat. Zagłębiając się w aurę miłości, nienawiści, pogardy i tęsknoty za wolnością, Barbara zaczyna poznawać własną duszę i dojrzewa do najważniejszej decyzji. Decyzji, która nie tylko zmieni jej życie, ale będzie zarazem dopełnieniem losu Frances Gray.

Podsumowanie

Książkę czyta się bardzo szybko, bo fabuła naprawdę zaciekawia, a akcja szybko posuwa się do przodu. Nie zabrakło jednak opisów odczuć i rozmyślań bohaterów, które, podane czytelnikowi w rozsądnej dawce, pozwalają na utożsamienie się z nimi i zrozumienie ich decyzji. W „Domu Sióstr” wątki z pamiętnika zgrabnie łączą się ze współczesną historią Barbary, by na koniec połączyć się w interesującą, pełną napięcia całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *