Odziedziczone Zło – Yrsa Sigurdardottir

Udostępnij

Na książkę „Odziedziczone Zło” natknęłam się zaraz po jej premierze w serwisie Legimi. Osobiście uważam, że skandynawskie kryminały to zwykle coś, co warto przeczytać. Dodatkowo bardzo zachęcił mnie opis wydawcy. Przyznaję, że naprawdę się nie zawiodłam. Czytelnik otrzymuje to, co dla tego typu literatury jest najważniejsze: ciężki i mroczny klimat, ciekawą fabułę, wartką akcję i wyraźnie zarysowane postaci, z którymi łatwo się zidentyfikować. Dodatkowym atutem tej książki jest fakt, że autorka dosłownie wodzi czytelnika za nos, zwyczajnie wyprowadzając go w pole. Praktycznie nie ma szansy, by prawie do ostatniej strony zidentyfikować sprawcę zbrodni i połapać się w opisanej sytuacji. Jeśli ktoś dysponuje czasem, pochłonie książkę bardzo szybko. Serdecznie polecam lekturę zwłaszcza miłośnikom skandynawskiej literatury kryminalnej.

Autor: Yrsa Sigurdardottir
Tytuł: „Odziedziczone Zło”
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2018
Kategoria: kryminał, thriller
Rodzaj: e-book

Opis wydawcy

„Dzieła Yrsy Sigurdadóttir to już kanon współczesnej światowej literatury kryminalnej.”
TIMES LITERARY SUPPLEMENT
Pod osłoną nocy we własnym domu, w bestialski sposób, zostaje zamordowana młoda kobieta. Jedynym świadkiem zbrodni jest siedmioletnia córka ofiary. Krótko po tym wydarzeniu zwyrodnialec ponownie odbiera komuś życie. Do pewnego radioamatora z Reykjaviku docierają z eteru zakodowane wiadomości, łączące go z obiema ofiarami, mimo, że ich nigdy nie znał. W tej doskonałej powieści kryminalnej, Yrsa Sigurdadóttir trzyma swoich czytelników w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Krótkie podsumowanie

Co prawda opis wydawcy jest bardzo krótki i ogólny, ale bardziej szczegółowe opisywanie fabuły po prostu zepsułoby radość czytania. Mi również pozostaje zakończyć wpis na poleceniu Wam tej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *