Zaginiona Dziewczyna – Gillian Flynn

Udostępnij

Pewnego dnia, gdy epidemia koronawirusa skutecznie pozamykała wszystkich w domu, moi rodzice oglądnęli thriller, który naprawdę przypadł im do gustu. Powiedzieli mi, że jest to ekranizacja książki Gillian Flynn „Zaginiona Dziewczyna”. W taki sposób rozpoczęła się moja przygoda z tą lekturą. Książka okazała się naprawdę dobra – jak w przypadku tak udanych audiobooków, wysłuchanie całości zajęło mi 2 dni. Gillian Flynn to autorka, która wręcz genialnie łączy kryminalną intrygę z wątkami obyczajowymi. Dodatkowo fabuła jest totalnie nieprzewidywalna, a żaden z bohaterów nie jest taki, jakim wydawał się być na początku. Lektor, Zbigniew Dziduch, spisał się na medal. Warto też wiedzieć, że Gillian Flynn tak przedstawia charaktery i punkt widzenia bohaterów, że bardzo łatwo można wczuć się w ich sytuację i zrozumieć tok myślenia. Serdecznie polecam tę książkę nie tylko miłośnikom kryminału, ale także czytelnikom lubiącym nietuzinkowych, skomplikowanych, a nawet psychopatycznych bohaterów.

Autor: Gillian Flynn
Tytuł: „Zaginiona Dziewczyna”
Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2014
Kategoria: thriller, kryminał
Rodzaj: audiobook
Czyta: Zbigniew Dziduch

Opis wydawcy

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia daleko mu do wymarzonego ideału – ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, co się stało z jego cudowną żoną.

„Zaginiona dziewczyna” to wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą. Gillian Flynn z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki stworzyła powieść o małżeństwie, w którym bardzo źle się dzieje. Książka natychmiast podbiła serca krytyków i czytelników i przeniesiono ją na ekran w reżyserii Davida Finchera.

Krótkie podsumowanie

Pozostaje mi jedynie w pełni zgodzić się z opisem wydawcy. Książka ta to doskonałe połączenie intrygi kryminalnej oraz opowieści o skomplikowanej i toksycznej relacji małżeńskiej. „Zaginioną Dziewczynę” przeczytałam jednym tchem i nie wiadomo kiedy dotarłam do równie intrygującego zakończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *