Drzwi do Piekła – Maria Nurowska

Udostępnij

Z opisami książek Marii Nurowskiej zetknęłam się kilkukrotnie na różnych portalach literackich. Nie ukrywam, że zaintrygowały mnie one i zachęciły do sięgnięcia po którąś z książek. Niestety, opisywane tu „Drzwi do Piekła” absolutnie nie przypadły mi do gustu. Książka jest przepełniona melancholią, negatywnymi przemyśleniami bohaterki i opisami jej nieszczęśliwego życia. Co prawda nie unikam książek obyczajowych, które poruszają ważne kwestie moralne, ale ta jest po prostu nudna. Lektorka – Izabela Dąbrowska – jeszcze bardziej oddaje klimat smutku, przegranego życia i nieciekawej sytuacji, w której po wcześniejszych perypetiach znalazła się bohaterka.

Autor: Maria Nurowska,
Tytuł: „Drzwi do Piekła”,
Wydawnictwo: Znak,
Rok wydania: 2012,
Kategoria: literatura obyczajowa,
Rodzaj: audiobook,
Czyta: Izabela Dąbrowska

Opis wydawcy

„Drzwi do piekła” autorstwa Marii Nurowskiej to intrygująca powieść o kobiecie, która po zabójstwie męża trafia do więzienia, gdzie przechodzi prawdziwą metamorfozę.
Główną bohaterką powieści jest Daria, która odsiaduje wyrok za zabójstwo swojego męża. Edward, jej mąż, był redaktorem naczelnym pisma literackiego. Od początku widział w niej fascynującą kobietę i bardzo zdolną pisarkę. Wszyscy uważali ich za bardzo dobrą i zgodną parę. Nikt jednak nie wiedział, jakie było prawdziwe oblicze ich związku. Była to miłość, która z czasem stała się toksyczna…
Skazana za zbrodnię Daria trafiła do więzienia, które okazało się dla niej czyśćcem…

Podsumowanie

Poza melancholią i przytłaczającym opisem nieudanego związku z Edwardem w książce tej razi mnie niezrozumiałość postępowania bohaterki. Nigdy, jako kobieta, nie mogę zrozumieć przedstawicielek mojej płci, które tkwią w toksycznych związkach mimo psychicznego lub fizycznego znęcania się nad nimi przez męża. Są zdradzane, upokarzane i niszczone latami, a mimo to tkwią w takiej sytuacji. Bohaterka nie wytrzymała i zastrzeliła swojego męża. Czy jednak jest to jedyne wyjście z takiej sytuacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *