Po Złote Runo – Kaare Gulbransen

Udostępnij

Choć przeważnie sięgam po książki historyczne i kryminały, czasami zdarza mi się spróbować czegoś innego. Tym razem postanowiłam zmierzyć się z literaturą podróżniczą. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam i książkę „Po Złote Runo” przesłuchałam jednym tchem. Autor w ciekawy sposób opisuje swoje liczne przygody, jakie przeżył w wielu krajach – zarówno na lądzie, jak i na morzu. Nie tylko wpływa na wyobraźnię czytelnika, przenosząc go w nieznane miejsca, ale także interesująco opisuje tamtejsze zwyczaje, warunki życia i inne realia. Nie brakuje tu jego przemyśleń dotyczących podejmowanych decyzji – choć na szczęście nie ma ich także w nadmiarze. Gdy staje przed jakimś problemem lub dylematem, czytelnik sam zastanawia się, co by zrobił w jego sytuacji.
Książkę czyta Mirosław Utta. Osobiście lubię tego lektora. Tutaj również dobrze się sprawdził. Polecam wszystkim tym, którzy przepadają za podróżnikami i obieżyświatami wykonującymi wiele zawodów i poznającymi niemal cały świat.

Autor: Kaare Gulbransen
Tytuł: „Po Złote Runo”
Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 1961
Kategoria: literatura podróżnicza
Rodzaj: audiobook
Czyta: Mirosław Utta

Opis wydawcy

Kaare Gulbransen był nawet na norweską miarę włóczęgą nie z tej ziemi. Szukał guza i zarobku w kotłowni okrętu, na szerokich pampasach Argentyny, w puszczach Boliwii, na Wyspie Jana Mayena; leczył chorych w Abisynii, kopał złoto w Kenii, polował na krokodyle nad rzeką Douma. Kiedy ciężka choroba zmusiła go do porzucenia pogoni za przygodą, opowiedział o swych szalonych przygodach w książce „Po złote runo”.

Podsumowanie

„Po Złote Runo” to książka ponadczasowa. Choć została wydana ponad pół wieku temu i nagrana w latach 80-tych, nadal potrafi zainteresować współczesnego czytelnika. To lektura dla osób, które pragną oderwać się od problemów współczesnego świata, wybierając podróż po dalekich kontynentach i egzotycznych krajach.
Serdecznie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *