Wybór – Piotr Kościelny

Udostępnij

Przygoda z „Wyborem” rozpoczęła się, gdy postanowiłam poznać nowego twórcę polskich kryminałów. Nie miałam na myśli konkretnego nazwiska, więc odwiedziłam jedną z grup na Facebooku. Tam ktoś zachwalał twórczość Piotra Kościelnego. Moja ciekawość znacznie wzrosła, gdy okazało się, że pisarz jest prywatnym detektywem. Po lekturze książki „Wybór” muszę stwierdzić, iż się nie zawiodłam. Nie brakuje tu niczego – wyraźnie nakreślonych postaci, wartkiej akcji i ciekawych pomysłów. Muszę jednak ostrzec, że autor nie unika także brutalnych scen czy dosadnych wypowiedzi. To, co jednak najbardziej ujęło mnie w tej książce, to fakt, że na długo zostaje ona w pamięci. Dlaczego tak jest? Zdradzę na końcu.

Autor: Piotr Kościelny
Tytuł: „Wybór”
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2021
Kategoria: kryminał
Rodzaj: audiobook
Czyta: Grzesław Krzyżanowski

Opis wydawcy

Mroczny thriller, który zabierze cię w najbrutalniejsze zakamarki ludzkiego umysłu!

Warszawa, lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Młoda dziewczyna wybiera się z koleżankami do pubu, z którego zostaje uprowadzona przez grupę oprawców. Jednym z nich jest Szajba, brutalny bandzior niemający żadnych skrupułów. Paweł Konarski, chłopak dziewczyny stara się sprawić, aby policja i prokuratura złapały i ukarały przestępców. Prokuratura pozostaje jednak bez materiału dowodowego. Gdy dochodzi do tragedii Paweł wyjeżdża z kraju. Jedenaście lat później światem przestępczym wstrząsają kolejne wydarzenia. Wojna gangów na nowo się rozpoczyna, a starzy przyjaciele przeradzają się we wrogów. Brutalne morderstwa, zawiła sieć powiązań i niezgodne z prawem interesy to dopiero początek tej rozgrywki…

Podsumowanie

Muszę stwierdzić, że opis wydawcy nie oddaje atmosfery tej książki. Wojna gangów i praca policji to w tej pozycji swoiste tło. Najważniejszym bohaterem jest Paweł Konarski. Z początku wiedzie on normalne życie, które po samobójczej śmierci jego zgwałconej partnerki zamienia się w prawdziwy koszmar. Początkowe załamanie przeradza się w chęć zemsty na wszystkich, którzy doprowadzili do tragedii. Najbardziej po przeczytaniu tej książki zapada w pamięć fakt, że straszliwe wydarzenie, którego sprawcy oficjalnie nie zostali ukarani, potrafi całkowicie zrujnować nawet najbardziej porządnego człowieka i zrobić z niego bezwzględnego mordercę.
Książkę polecam miłośnikom pełnokrwistego, brutalnego kryminału cechującego się ciekawą fabułą, wartką akcją oraz bezpośrednim przemawianiem do emocji i uczuć Czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *